Top
Њујоршките балетани со уметничка фото-приказна

Њујоршките балетани со уметничка фото-приказна

Осумдесетина млади и талентирани балетани од Њујоршката Опера и Балет направиле прекрасни црно-бели фототографии, од кои подоцна произлегла изложба со хуманитарен карактер. Фотографиите се поставени во театарот „David H. Koch“, а изложбата ќе трае до 2-ри март 2014 година.

Ве покануваме да ги погледнете фотографиите.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>