Top
Cascate-del-Niagara-iLike-mk

Нијагарините водопади се претворија во вистински леден спектакл

Дановиве замрзнатите Нијагарини водопади прераснаа во вистинска туристичка атракција. Илјадните туристи од целиот свет ги посетуваат и прават одлични фотографии од ледениот спектакл.

Одличните фотографии се дело на Арон Линет.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>