Top
Alpi-01-2015-iLike-mk

Импресивни фотографии од Алпите

Лукас Фурлан е талентиран фотограф кој живее и работи во Виена, Австрија. Овие прекрасни фотографии ги направил минатиот септември пред да почнат обилните снежни наноси, додека планинскиот масив бил прекриен со густи облаци.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>