Top
Amerika-vo-sneg-iLike-mk-F

Фотографии од обилните снежни наноси во Америка

Деновиве Големото јаболко е прекриено со снег. Њујорк се соочува со потешкотии во сообраќајот, а некои делови останаа без електрична енергија. Синоптичарите велат дека ова се рекордно ниски температури за овој период забележани во Америка во изминатите 50-тина години, а најголем шок се екстремно ниските температури на Хаваи.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *