Top
Фотографии направени од највисоката кула во Шангај

Фотографии направени од највисоката кула во Шангај

Во тек се завршните активности од изградбата на долгонајавуваната „Шангај кула“ во Шангај. Кулата е висока 610 метри и е втора по висина во светски рамки. Фотографот Wei Gensheng направил одлични фотографии од градот снимени токму од таа кула.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>