Top
Bremeni-podvodni-sireni-iLike-mk-F

Американски фотограф преобразува бремени жени во грациозни подводни сирени

Американскиот фотограф Адам Оприс се потрудил да ја овековечи бременоста на малку поинаков начин. Тој е свадбен фотограф, па на своите клиентки им понудил поразлична фото-сторија за нивната бременост. Дел од нив понудата ја прифатиле со воодушевување.

Фотографот, кој стана популарен откако негото портфолио беше објавено на сајтот BoredPanda, вели:

Израснав во Јужна Флорида, многу близу до океанските води. Океанот е моја љубов, а фотографијата страст. Долго време барав начин како да ги спојам овие две работи и да создадам магија која ќе го импресионира обичниот гледач.
Мислам дека конечно успеав во тоа!
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *