Top
Dubai-Fog-iLike-mk

Прекрасни фотографии од облакодерите во Дубаи обвиени во густа магла

Фантастичните фотографии од високите објекти во Дубаи се дело на фотографот Даниел Чеонг од Маурициус. Критичарите велат дека Даниел одлично ја вледее експозицијата, како и спектарот на бои кои на крајот резултираат со издржана и софистицирана фотографија.

Тој вели:

Моите фотографии се инспирирани од филмови базирани на научна-фантастика, но и од режисери со исклучително чувство за естетика, како Риднли Скот, Алекс Пројас и Мајкл Мен.

Сите фотографии се направени со Nikon D800 DSLR.
1 Коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>