Top
Praznite-ulici-na-Pariz-iLike-mk-F

Прошетка по празните улици на романтичниот Париз

„Desert in Paris“ е оригиналното име на оваа одлична фото-сторија за најромантичниот град на светот. Нејзин автор е францускиот фотограф Генаро Барди.

Фотографиите кои ќе имате можност да ги погледнете се направени во текот на ноќта помеѓу 24-ти и 25-ти декември 2014 година, кога фотографот имал ретка можност да го долови Париз „во спиење“ со осамени улици, тивок и мирен.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>