Top
Indonezija-iLike-mk-F

Црно-бели фотографии кои совршено ги доловуваат природните убавини на Индонезија

Хенгки Коентјоро е исклучително талентиран фотограф кој живее и работи во Индонезија. Тој е вистински љубител на природата и добитник на неколку награди за фотографија, национални и интернационални.

Во овој пост, ви претставуваме една моќна црно-бела галерија која на одличен начин ги доловува убавините на неговиот роден крај.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>