Top
beyonce-the-mrs-carter-show-uk-ilike-mk-f

Фотографии од спектакуларниот концерт на Бијонсе во Англија, дел од „The Mrs. Carter Show World Tour“

Ден после настапот на „Brit Awards 2014“, Бијонсе ги започна концертните настапи во Англија како дел од нејзината актуелна светска турнеја „The Mrs. Carter Show“. Станува збор за 12 целосно распродадени концерти во Гласгов, Бирмингем и Лондон кои ќе се случуваат во временски интервал од 20-февруари до 6-ти март, од кои првиот помина синоќа. Фотографот Робин Харпер направи исклучителни фотографии од техничката проба за синоќешниот концерт, како и од самиот концерт.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *