Top
„Yolkfish“ - Кујнска алатка за одвојување на жолчките од белките

„Yolkfish“ – Кујнска алатка за одвојување на жолчките од белките

Yolkfish“ е фантастичен изум кој секоја домаќинка ќе посака да го има во својата кујна. Со едноставно притискање, рипката ја вшмукува жолчката издвојувајќи ја од проѕирната течност на јајцето. Алатката е патент на дизајн студиото „Peleg“ од Тел Авив.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>