Top
Bradley-iLike-mk-F

Магнетен часовник за слепи лица

EONE“ реализираше специјална линија на рачни часовници со магнетен механизам наменети за слепи лица. Линијата е наречена „The Bradley Timepiece“ во чест на американскиот пливач Бредли кој се закити со злато на Параолимписките игри во Лондон, во 2012 година. Часовниците имаат унисекс дизајн, а се достапни во 4 бои. Нивната цена изнесува 195 американски долари.

Bradley-iLike-mk-002

Bradley-iLike-mk-003

Bradley-iLike-mk-004
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>