Top
Ouzo-iLike-mk-F

Нова интересна амбалажа за добропознатото „Узо“

Дизајнерското студио „Dolphins“ изработи нова амбалажа за светски познатиот грчки алкохолен пијалок „Узо“. Креативните момци предлагаат 5 различни амбалажи за „Узо“, а на секоја од нив се претставени по неколку знаменитости за Грција.

Ouzo-iLike-mk-003

Ouzo-iLike-mk-004

Ouzo-iLike-mk-005

Ouzo-iLike-mk-006
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>