Top
Velosiped-izaraboten-od-drvo-iLike-mk

Несекојдневен велосипед изработен од дрво

Дизајнерот Пол Тимер од Амстердам концепирал уникатен велосипед чија основа е изработена од висококвалитетно дрво. Дизајнот на велосипедот е минималистички, е севкупната тежина изнесува 11 килограми.

Холандскиот дизајнер изјави:

Под убавата дрвена рамка на велосипедот се крие челична основа која гарантира издржливост и долготрајност на оваа машина. Искрено се надевам на позитивни критики, како и сериско производство на овој еко-велосипед.

Velosiped-izaraboten-od-drvo-iLike-mk-2

Velosiped-izaraboten-od-drvo-iLike-mk-3

Velosiped-izaraboten-od-drvo-iLike-mk-4

Velosiped-izaraboten-od-drvo-iLike-mk-5

Velosiped-izaraboten-od-drvo-iLike-mk-6
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>