Top
Lila-sofa-iLike-mk

Модерна софа во виолетова боја

Дизајнерот Том Диксон, на претстојната недела на дизајн во Лондон, ќе ја претстави својата нова модерна софа која е дел од колекцијата „Wingback“. Оваа минималистичка софа е инспирирата од 17-тиот век. Се карактеризира со заоблени делови обложени со висококвалитетен мебел штоф во виолетова боја и цврсти ногарки изработени од челик и обложени со бакарна фолија. Високиот потпирач обезбедува удобно седење.

Lila-sofa-iLike-mk-2

Lila-sofa-iLike-mk-3
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>