Top
Bloemi-iLike-mk-F

Прекрасен лустер инспириран од цветот на лалето

Италијанскиот дизајнер Марио Алесиани дизајнираше убав лустер инспириран од формата на цветот на лалето. Името на лустерот е „Bloemi“, а потекнува од зборот „bloem“ што во превод значи „цвет“. Светлечкото тело е изработено од лакирано дрво, рециклиран материјал и полиестерска пена.

Bloemi-iLike-mk-002

Bloemi-iLike-mk-003

Bloemi-iLike-mk-004

Bloemi-iLike-mk-005

Bloemi-iLike-mk-006

Bloemi-iLike-mk-007
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>