Top
TPfin007-iLike-mk-F

„Festka“ – Рачно изработен велостипед за урбани луѓе

Festka“ е рачно изработен велосипед кој ќе ги освои симпатиите на фановите на велосипедизмот. Истиот е дело на чешкото дизајнерско дуо Томски – Полански. Она што најмногу импресионира кај овој велосипед се рачно изработените апликации. Велосипедот чини 8.900 американски долари, а истиот можете да го добиете со претходна порачка.

TPfin007-iLike-mk-002

TPfin007-iLike-mk-003

TPfin007-iLike-mk-004

Погледнете како се изработува „Festka“:

TPfin007-iLike-mk-005

TPfin007-iLike-mk-006

TPfin007-iLike-mk-007
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>