Top
Coca-Cola во ледена амбалажа

Coca-Cola во ледена амбалажа

Најпознатиот безалкохолен пијалак, Coca-Cola како и секогаш изненадува со нешто ново и оригинално. Овојпат таа доаѓа во амбалажа која ја одржува ледена и овозможува вистинско освежување. Ogilvy & Mather биле задолжени за дизајнот на освежувачките шишиња кои биле претставени на една плажа во Картагена, Колумбија. Етикетата обвиткана околу шишето ги заштитува рацете на луѓето додека пијат, а еко-пријателската амбалажа сама се топи. Погледнете го видеото со среќните лица кои го пробуваат ова ледено уживање.


Станете наш facebook фан. Ви Благодариме!
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *