Top
BUS-Baltimore-iLike-mk-F

Автобуска постојка со впечатлив дизајн

Минатата недела беше поставена мошне интересна и несекојдневна автобуска постојка во Балтимор, Мериленд. Впечатливиот концепт наиде на голем број позитивни реакции од локалното население, но и од голем број луѓе ширум светот кои имаа можност да ја погледнат постојката благодарение на порталите и друштвените мрежи. Инаку, идејата и реализацијата е дело на дизајнерите Алберто и Емилио Аларкон, Киро Маркез и Ева Салмерон.

BUS-Baltimore-iLike-mk-002

BUS-Baltimore-iLike-mk-003

BUS-Baltimore-iLike-mk-004

BUS-Baltimore-iLike-mk-005

BUS-Baltimore-iLike-mk-006

BUS-Baltimore-iLike-mk-007
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>