Top
Mini-stan-Kiev-iLike-mk-F

Модерно уреден стан од само 22m²

Дали можете да замислите да живеете во стан од само 22 метри квадратни, а притоа да бидат задоволени сите ваши потреби?! Младата архитектка Елена Фатеева успеала да создаде компактен и мошне функционален простор искористувајќи го секој сантиметар од овој мини стан кој се наоѓа во Киев, Украина. Во просторот се застапени светли бои, најмногу белата. Подот е изработен од ламинат од избелен даб, кујната и плакарите се целосно бели направени од медијапан со висок сјај, а клуб-столчињата и масата под прозорите му даваат посебен шарм на станот. Балконот со портокалови столчиња е одлично место за релаксација, а пак бањата е мала, но одлично решена.

Mini-stan-Kiev-iLike-mk-002

Mini-stan-Kiev-iLike-mk-003

Mini-stan-Kiev-iLike-mk-004

Mini-stan-Kiev-iLike-mk-005

Mini-stan-Kiev-iLike-mk-006

Mini-stan-Kiev-iLike-mk-007

Mini-stan-Kiev-iLike-mk-008

Mini-stan-Kiev-iLike-mk-009

Mini-stan-Kiev-iLike-mk-010

Mini-stan-Kiev-iLike-mk-011

Mini-stan-Kiev-iLike-mk-012
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>