Top
apartment-brazil

Mаксимизирање на еден мал апартман во Бразил

Овој мал апартман кој се наоѓа во Сао Паоло, Бразил, може да се пофали многу интересен изглед. Дизајниран е од страна на Conseil Brasil за еден млад брачен пар и истиот има површина од 77m². Овој стан првично имал 2 спални соби, но потоа ѕидовите биле срушени за да се обезбеди повеќе простор за дневната соба во која е интегрирана и трпезарија, како и мал работен простор.

Завеси се користени за да се подели на работниот простор и простор за дневен престој од кујната и трпезаријата. Шарените акценти во дневната соба даваат позитивна енергија. Спалната соба е бела, со цел да се збогати на чувството за простор.

architecture-new-apartment-design

design-family-apartment

new-apartment-design-1

new-apartment-design-2

new-apartment-design-6

new-apartment-design-7

new-apartment-design-8

new-apartment-design-9

new-apartment-design-10

new-apartment-design-13

new-apartment-design-14
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>