Top
jurycafe-iLike-mk

„Jury Cafe“ – Кафуле со пријатен ентериер

Jury Cafe“ се наоѓа во историскиот дел на Мелбурн, Пентриџ Вилиџ. Кафулето е сместено во просторот на некогашен затвор, кој бил затворен во 1997 година. Просторот е исклучително шармантен и топол, а доминантен дел се убавите дрвени површини и геометриските облици изведени од гредите и каблите.

Мрачната историја на местото била вистински предизвик за креативните архитекти на „Biasol Design Studio“, кои успеале да создадат топол амбиент и да му дадат нов живот.

jurycafe-2

jurycafe-4

jurycafe-5

jurycafe-6

jurycafe-7

jurycafe-8

jurycafe-9
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>