Top
48-Urban-Garden-Restaurant-iLike-mk-F

„48 Urban Garden Restaurant“ – Ресторан во Атина со пријатен амбиент

Неодамна во центарот на Атина беше отворен „48 Urban Garden Restaurant“, кој е дело на креативниот тим „AK-A Architects“ од Грција. Вкупната површина на која се протега овој убав ресторан изнесува 190 метри квадратни. Архитектите инспирација црпеле од природата, па затоа целиот простор е опремен со дрвени елементи и парчиња со зелена боја, кои обезбедуваат неверојатно пријатен амбиент. Веројатно најголем впечаток оставаат убавите маси и столчиња ко за излет, но и одличното хортикултурно решение.

48-Urban-Garden-Restaurant-iLike-mk-002

48-Urban-Garden-Restaurant-iLike-mk-003

48-Urban-Garden-Restaurant-iLike-mk-004

48-Urban-Garden-Restaurant-iLike-mk-005

48-Urban-Garden-Restaurant-iLike-mk-006

48-Urban-Garden-Restaurant-iLike-mk-007
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>