Top

Хороскоп за понеделник – 19 јуни 2017

horoskop-625-200


ОВЕН
Ви претстојат многу работи што треба да ги завршите и тоа е причината поради која се наоѓате во стресна состојба. Ако проблемот е во парите, не мислете се – едноставно побарајте. Можеби ќе треба да ги заработите, но и на тој начин, сепак, на крај ќе добиете бонус.

БИК
Лесно ќе ве изнервира бучната и неорганизирана околина, но обидете се да го избегнете губењето енергија на тој начин. Имено, мора да останете во одлична форма за да можете успешно да се соочите со низата попладневни деловни проблеми.

БЛИЗНАЦИ
Не дозволувајте им на своите најдлабоки мисли да ве доведат во црна дупка и да ве збунат. Гледајте на нив од посветлата страна: тие се тука за да ве разбудат и да придонесат да станете подобри и посвесни, и за себе и за околината.

РАК
Денешниот ден е одличен за вас. Веројатно ќе слушнете некои вести што ќе ве развеселат, а се поврзани со вашата работа или со идните планови. Сепак, денес не треба да правите сцени или некои поголеми промени. Обидете се да им помогнете на оние на кои им е потребна помош.

ЛАВ
Уште еднаш по изгубената самодоверба и’ се враќате на поранешната љубов. Соочете се со проблемот, зашто бегството во минатото не е решение, туку само непотребно одложување. Во последно време вечерате многу доцна, а тоа не е здрава навика.

ДЕВИЦА
Чувствувате дека промените ви се пријатни. Следете ја својата рационална, практична страна и не им подлегнувајте на сомневањата. Дури и ако фантазиите ве одведат од конкретната акција, не дозволувајте да влезете во бајка. Останете реални и приземјени.

ТЕРЕЗИЈА
Не бегајте од своите најдлабоки чувства дури и кога болката, односно стравот почнува да станува се’ поголем. Едноставно следете го својот инстинкт и ќе ги добиете одговорите што ќе ви помогнат да се подготвите за нови и подобри искуства.

СКОРПИЈА
Се чувствувате одлично и подготвени сте да го победите секој оној што ќе се обиде да ве навреди. Меѓутоа, малку сте ограничени и не можете правилно да ги согледате работите. Некои од нив дури и не сфаќате дека ги знаете. Соработувајте со другите.

СТРЕЛЕЦ
Иако сте свесни за промените и низата задачи што треба да ги завршите – не брзате никаде. Всушност, можеби. најдобар начин пред да појдете во акција е да запрете, да земете воздух и смирено да почнете со она што сте го замислиле.

ЈАРЕЦ
Иако немате контрола ниту за секунда врз сопствениот дневен распоред, па се чувствувате растргнати на сто страни, се’ ќе мине во најдобар ред доколку му се препуштите на текот на настаните, без обиди да ги менувате. Уживајте во изненадувањата!

ВОДОЛИЈА
Потребни ви се пари, но не знаете како да дојдете до нив. Наскоро вниманието ќе ви биде насочено кон завршувањето на други работи, па затоа побрзајте да ја обезбедите потребната сума пари. Еден пријател ќе ве замоли да му помогнете околу некој комплициран проблем.

РИБИ
Ќе размислувате кој сте и зошто сте и што треба да направите за да успеете. Ќе се концентрирате на внимателното финансиско планирање – не потценувајте се ниту себеси ниту своите можности и достоинствено наплатете ги своите услуги.