Top

Неделен хороскоп (15.10.2018 – 21.10.2018)

horoskop-625-200


Овен
Обидете се да се занимавате само со оние работи кои ви причинуваат задоволство. Се’ друго, барем денес, заборавете. Во контактите со средината се јавува напнатост, но не дозволувајте јавно да ја покажете.

Бик
Работите полека стивнуваат. Почнувате да функционирате нормално. Иако агресивно сакате да им се наметнете на другите, тоа нема да ви појде од рака. Променете го однесувањето, со тоа ќе се променат и работите.

Близнаци
Успехот и понатаму ве следи. Ѕвездите ви се наклонети. Затоа сега-засега не оптоварувајте се со никакви сомневања и стравувања. Оставете малку време и за одмор, бидејќи така се’ ќе функционира одлично.

Рак
Комуникацијата ви годи. Задоволни сте, без разлика дали разговарате со пријателите, патувате или читате некоја интересна книга. Важно е да се биде активен и свесен за моментот во кој се наоѓате.

Лав
Лавовите денеска се препуштаат на љубовен занес. Среќно тргнуваат во пресрет на доживувањата кои ги очекуваат. Помалку среќните припадници на овој знак се грижат за брачниот партнер. За среќа, грижата е без потреба.

Девица
Состојбата е непроменлива. Сепак, не ве загрижува, бидејќи се одлучивте да чекате. За големо чудо, се обидувате да преговарате со партнерот. Не го оптоварувајте со својата љубомора и посесивност.

Терезија
Доколку сфативте што ви причинува незадоволство, нема да имате никакви проблеми. Послушајте го вашето тело, неговите тајни сигнали и обидете се максимално да му ги задоволите сите потреби.

Скорпија
Уживате во моментите на среќа и пријатните доживувања. Ја делите радоста со пријателите. Фантастично се чувствувате, зрачите, бидејќи за таквата состојба имате конкретни причини.

Стрелец
Конечно почнавте да размислувате во вистинската насока. Благодарение на организаторските способности, вистинските постапки и промислените акции – ќе бидете успешни.

Јарец
Во добро расположение сте фокусирани на она што ви причинува задоволство. Сигурно читате некоја книга или се занимавате со некоја креативна работа. И љубовта цвета. Се’ на се’, пред вас е одличен ден.

Водолија
Благите бранови на нервоза се само реакција на вашиот замор. Тоа успешно ќе го совладате и ќе се свртите кон работите кои ја зголемуваат вашата креативност. Љубовта е нешто што се подразбира.

Риби
Ќе донесете некоја среќна одлука. Бидејќи силата на создавање е нагласена, и вие сте фокусирани на неа, ситуацијата ветува многу успешни потези. Сите атрибути поврзани со вашиот знак денес се во игра.