Top

Неделен хороскоп (15.06.2020 – 21.06.2020)

horoskop-625-200


Овен
Сакате сите да се однесуваат така како што вие сте зацртале. Е, така не може. Размислете малку и за туѓите потреби и обидете се да се усогласите со нив. За проблемите сами сте виновни.

Бик
Поседувате голема количина енергија, имате успех со сите оние луѓе што се поврзани со вашата работа и унапредување. Доколку се фокусирате на партнерот само ќе се нервирате.

Близнаци
Повторно постигнавте хармонија, па релативно добро функционирате. Успешен ден ги очекува креативните и комуникативните припадници на овој знак.Ќе остварат одличен успех на сите полиња.

Рак
Разните случувања, комуникации, телефонски разговори ќе направат да почувствувате потреба за осаменост и одмор. Нема да бидете во ситуација да го реализирате тоа, но материјално ќе бидете стимулирани.

Лав
На доживувањата почнувате да гледате трагично, бидејќи се плашите за сопствената безбедност. Ниту партнерот ниту оние што ве сакаат не можат да го ублажат овој песимизам.

Девица
Иако сте припадник на практичен знак, сепак, поседувате исклучителна фантазија и уметнички афинитети. Доколку се наоѓате во таа бранша, ви претстојат само успеси.

Вага
Фантазирате како од милијардер да направите милионер. Машките припадници на овој знак вредно работат на тоа. Најдобро би било и жените да им се придружат.

Скорпија
Доживувањата поврзани со љубовта, партнерот и децата прават да се чувствувате подобро и да заборавите на проблемите. Денес партнерот толку ќе ве возбуди, па ќе заборавите на се’ друго.

Стрелец
Иако сите ви велат дека не сте во право и ви го покажуваат вистинскиот пат, сепак, си правите по свое. До кога ќе можете така да се однесувате? Сигурно додека имате пријатели што можат да ве слушаат.

Јарец
Се обидувате да се изолирате и да заборавите на непријатностите што подолго време ве измачуваа. Не дозволувајте средината да влијае на вашето расположение.

Водолија
Ќе се најдете во ситуација да се нервирате за мали работи, а најмногу за партнерот. Сами го избравте, па сега и сами можете да влијаете на него. Сепак, сфатете едно, работите не се менуваат преку ноќ.

Риби
Доживувањата поврзани со вашето семејство ве тераат да размислувате. И вам ви е потребна помош, па дополнително ќе се нервирате. Свртете се само спрема работите на кои можете да влијаете.